Qyteti i Gjilanit në “heshtje”, të gjithë banorët vet-izolohen nëpër shtëpitë e tyre - Bota Sot
Qyteti i Gjilanit në “heshtje”, të gjithë banorët vet-izolohen nëpër shtëpitë e tyre

Gjilani

Qyteti i Gjilanit në “heshtje”, të gjithë banorët vet-izolohen nëpër shtëpitë e tyre

Më: 14 mars 2020 Në ora: 19:35
Gjilan

Situata e krijuar nga koronavirusi ka shqetësuar të gjithë banorët e Kosovës.

Nga frika se mos infektohen prej koronavirusit, dhe me urdhër të Qeverisë Kurti qytetarët u vet izoluan nëpër shtëpitë e tyre.

Kjo po ndodhë edhe me qytetarët e Gjilanit, teksa media ka arritur t’i siguroj disa fotografi që tregojnë gjendjen në këtë qytetet.

Image

Në foto shihen rrugët e boshatisura dhe pa asnjë njeri. Ndryshe, pas urdhërit të Qeverisë Kurti që të mbyllen lokalet dhe kafiterit, ky vendim u zbatua edhe në Gjilan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat