​Dy fshatra të Gjilanit vendosen në karantinë

Gjilani

​Dy fshatra të Gjilanit vendosen në karantinë

Më: 23 mars 2020 Në ora: 17:54
Foto ilustrim

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka marrë vendim për izolimin e fshatrave Zhegër dhe Vrapçiq, pas konfirmimit të tre rasteve të infektuara me Covid-19, i nxjerrë duke u bazuar në ligjet në fuqi.

Numri i përgjithshëm i të prekurve në vend ka arritur sot në 35, prej tyre një me përfundim fatal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat