Spitali i Gjilanit paguan kaq shumë për ushqimin e pacientëve dhe stafit mjekësor! - Bota Sot
Spitali i Gjilanit paguan kaq shumë për ushqimin e pacientëve dhe stafit mjekësor!

Gjilani

Spitali i Gjilanit paguan kaq shumë për ushqimin e pacientëve dhe stafit mjekësor!

Më: 3 maj 2020 Në ora: 07:25
Foto ilustrim

Spitali i Përgjithshëm i Gjilanit ditë më parë ka arritur të finalizojë një tjetër tender me kontratë.

Këtë herë kontrata ka të bëjë me përgatitjen e ushqimit për pacientët dhe stafin mjekësor kujdestar.

Kontrata në fjalë është bërë për 36 muaj, dhe nuk ka kushtuar pak.

Image

Vlera e shikuar e kontratës fillimisht ka qenë 720.000,00 euro, porse e njëjta është kurorëzuar për 649.651,80 euro.

Tenderi në fjalë i është dhënë operatorit ekonomik Beni Dona Plast SH.P.K.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat