​Lutfi Haziri propozon shtrëngim masash pas rasteve të fundit me COVID-19 - Bota Sot
​Lutfi Haziri propozon shtrëngim masash pas rasteve të fundit me COVID-19

Gjilani

​Lutfi Haziri propozon shtrëngim masash pas rasteve të fundit me COVID-19

Më: 10 maj 2020 Në ora: 22:43
​Lutfi Haziri

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar edhe për 9 raste të reja në Gjilan me koronavirus.

Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri ka thënë se rastet e reja janë si pasojë e kontakteve familjare të një punëtoreje të Gjilanit, e cila punon në një klinikë private në Prishtinë.

“Fatkeqësisht, kësaj here burim i infeksionit është një punëtore e shëndetësisë e jo burim tjetër nga qytetarët. Është domosdoshmëri që t’i shtrëngojmë masat pas rasteve të fundit. Komiteti për menaxhimin e pandemisë dhe emergjencat civile e kanë nën kontroll situatën dhe ju lusim për lojalitet dhe bashkëpunim në mënyrë që ta përballojmë situatën”, ka shkruar Haziri në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat