5 raste të reja me Covid-19, Haziri njofton për forcim masash në Gjilan - Bota Sot
5 raste të reja me Covid-19, Haziri njofton për forcim masash në Gjilan

Gjilani

5 raste të reja me Covid-19, Haziri njofton për forcim masash në Gjilan

Më: 16 qershor 2020 Në ora: 21:59
Lutfi Haziri

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri thotë se do të forcohen masat anti Covid-19 në këtë komunë. Komentet e tij vijnë pas regjistrimit të pesë rasteve të reja pozitive në këtë komunë. Aktualisht Gjilani ka 25 raste aktive me koronavirus.

“Komiteti i Gjilanit ka vendosur që t’i forcojë masat. Pra, mos u habitni, nuk mund të merrni e as të jepni shërbime pa maska e doreza’, shkroi Haziri në Facebook:

Shkrimi i plotë i Hazirit në Facebook:

#Dita95. Rikthimi i infeksionit në Gjilan është kërcënim për krejta të arriturat dhe punën e mirë që është bërë nga ana e Komitetit emergjentë të Gjilanit për parandalimin e përhapjes së #COVID19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat