Gjilani po i pret rezultatet e 292 mostrave

Gjilani

Gjilani po i pret rezultatet e 292 mostrave

Më: 2 nëntor 2020 Në ora: 10:29
Foto ilustrim

Nënkryetari i Gjilanit, Arbër Ismajli, ka bërë të ditur se kjo komunë po i pret rezultatet e 292 mostrave, të cilët janë testuar ditë më parë për COVID.

Pas mbledhjes së Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, Ismajli ka apeluar qytetarët që ta rrisin kujdesin, pas shtimit të rasteve të reja.

Gjendja e përgjithshme në Gjilan sa i përket përballjes me pandeminë COVID-19 është si vijon: 1388 të infektuar në total, 1136 të shëruar, 48 të vdekur, 202 raste aktive dhe 292 mostra në pritje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat