Edhe sot Gjilani, komuna e dytë në Kosovë me më së shumti raste me Covid-19

Gjilani

Edhe sot Gjilani, komuna e dytë në Kosovë me më së shumti raste me Covid-19

Më: 18 nëntor 2020 Në ora: 16:43
Ilustrim

Në komunën e Gjilanit, sot janë konfirmuar 62 raste të reja me Covid-19.

Gjilani sot ishte komuna e dytë me 62 raste të reja me koronavirus nga 1.599 mostra të marra në gjithë Kosovën.

Numri total i rasteve pozitive është 31.215 raste nga 123.976 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 860 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 469 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 18.347 raste, kurse numri i rasteve aktive është 12.008.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 319 raste, Gjilan 62 raste, Ferizaj 47 raste, Fushë-Kosovë 44 raste, Podujevë 33 raste, Mitrovicë 27 raste, Prizren 27 raste, Lipjan 23 raste, Pejë 18 raste, Vushtrri 14 raste, Skenderaj 11 raste, Viti 11 raste, Suharekë 10 raste, Kamenicë 9 raste, Malishevë 9 raste, Drenas 8 raste, Obiliq 7 raste, Kaçanik 6 raste, Klinë 6 raste, Gjakovë 5 raste, Rahovec 5 raste, Shtime 5 raste, Deçan 4 raste, Dragash 4 raste dhe me nga 1 rast komunat Graçanicë, Istog, Kllokot, Novobërdë, Zubin-Potok dhe Zveçan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat