Këta janë dhjetë më të votuarit e LDK-së në Gjilan

Gjilani

Këta janë dhjetë më të votuarit e LDK-së në Gjilan

Më: 17 shkurt 2021 Në ora: 19:23
LDK

Lidhja Demokratike e Kosovës në Gjilan, në zgjedhjet e 14 shkurtit mori jo më shumë se 7243 vota.

Media ka siguruar listën e dhjetë më të votuarve të kësaj partie.

Faton Bislimi është më i votuari me 3995 vota, derisa Valentina Bunjaku-Rexhepi radhitet e dyta me 3561 vota.

Ramiz Ramadani ka marrë 3292 vota, Lirije Kajtazi 3156, derisa pesëshen e më të votuarve e përmbyll Imet Rrahmani me 3154 vota.

Kandidati për kryeministër i kësaj partie, Avdullah Hoti, nuk mori më shumë se 2771 vota, Lumir Abdixhiku 1389 vota, ndërkaq Kujtim Shala është votuar nga 1110 gjilanas.

Dhjetëshen e më të votuarve e mbyllin Ajet Avdyli i cili ka marrë 533 vota dhe Armend Zemaj me 495 vota.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat