Haziri premton se mandatin në Gjilan do ta përfundojë edhe nëse zgjedhjet Kryetar i LDK-së

Gjilani

Haziri premton se mandatin në Gjilan do ta përfundojë edhe nëse zgjedhjet Kryetar i LDK-së

Më: 27 shkurt 2021 Në ora: 22:15
Lutfi Haziri

Lidhja Demokratike e Kosovës do të zgjedh kryetarin e ri të partisë më 14 mars.

Krahas emrave të tjerë si kandidat potencial për këtë pozitë është edhe nënkryetari aktual, Lutfi Haiziri.

Ai tha se edhe nëse zgjidhet si lider i partisë, detyrën e të parit të Gjilanit do ta çon deri në fund.

Por edhe nëse nuk fiton, ai pohoi se do ta mbështesë secilin që emërohet në këtë post, pasi LDK-ja ka njerëz të zotë për ta udhëhequr subjektin.

Një emërimi të tij si lider partiak, do t`i gëzoheshin edhe gjilanasit që thonë se Haziri është punëtor dhe njeri i drejtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat