LDK e Gjilanit vazhdon takimet me strukturat zgjedhore

Gjilani

LDK e Gjilanit vazhdon takimet me strukturat zgjedhore

Më: 21 gusht 2021 Në ora: 15:52
Lutfi Haziri i falënderon për mobilizimin e jashtëzakonshëm

Nën udhëheqjen e kryetarit të Degës së LDK-së në Gjilan, njëherësh kandidat për kryetar Komune edhe për këtë mandat qeverisës, Lutfi Haziri, gjatë ditës janë mbajtur takime me strukturat zgjedhore të partisë.

Gjatë takimeve është miratuar orari i vizitave në terren, të cilat do të bëhen nga java e ardhshme.

Kryetari Haziri i ka falënderuar strukturat zgjedhore të LDK-së për punën e madhe që po e bëjnë në vazhdimësi, duke thënë se organizimi i Degës është modeli më i mirë në Republikë.

Ai ka thënë se ky mobilizim dhe angazhim i strukturave të LDK-së në Gjilan, është garancë e fitores plebishitare në zgjedhjet e 17 tetorit.

“Ia kemi borxh qytetit të paqes dhe tolerancës që të kujdesemi për mirëqenien e gjilanasve. Fitorja e madhe e LDK-së do të thotë realizim i më shumë programe sistemore të cilat janë të buxhetuara dhe të organizuara, të cilat pritet që të hyjnë në fazën e implementimit. Ne do të jemi kujdestarë politikë për ruajtjen e këtyre programeve zhvillimore për Gjilanin”, ka thënë kryetari Haziri. 

Haziri bëri të ditur se LDK e Gjilanit ka dorëzuar për certifikim listën e 38 kandidatëve për Kuvendin e Komunës.

“Kjo është listë përfaqësuese dhe cilido prej kandidatëve do t’i përfaqësoj qytetarët në mënyrën më të mirë në Kuvendin e Komunës. 38 kandidatët për këshilltarë komunalë, janë personalitete të dëshmuara profesionalisht dhe me integritet të lartë. Jam krenar me të gjithë”, ka thënë kryetari Haziri.

Ndryshe, lista e kandidatëve të LDK-së për Asamblenë Komunale do të bëhet publike në momentin e certifikimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat