Lutfi Haziri, bujqëve: Do ta vazhdojmë mbështetjen e plotë në të gjitha kategoritë e subvencioneve

Gjilani

Lutfi Haziri, bujqëve: Do ta vazhdojmë mbështetjen e plotë në të gjitha kategoritë e subvencioneve

Më: 3 tetor 2021 Në ora: 16:14
Lutfi Haziri

Kryetari i Gjilanit Lutfi Haziri ka bashkëbiseduar me fermerët e Gjilanit.

“Jam i lumtur që bashkë me partnerët vendorë e ndërkombëtarë, Gjilanit i kemi sjell miliona investime gjatë mandatit në bujqësi”, ka thënë Haziri.

“Ujitja e tokave bujqësore është program që do ta realizojmë me Bankën Botërore”.

“Do të angazhohemi ta themelojmë Departamentin e Bujqësisë në kuadër të Universitetit “Kadri Zeka”, për shkak se Gjilani ka kapacitete të larta agro-përpunuese dhe do ta zhvillojmë edhe më tutje politiken kadrovike të këtij sektori”, u shpreh kandidati i LDK-së për Gjilanin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat