Lutfi Haziri: Shpresoj që balotazhi në Gjilan t’më jep ngritje të suksesit të konfirmuar

Gjilani

Lutfi Haziri: Shpresoj që balotazhi në Gjilan t’më jep ngritje të suksesit të konfirmuar

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 00:13
Lutfi Haziri

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri, po vlerëson se rezultatet e zgjedhjeve të 17 tetorit, sollën rikthimin e këtij subjekti me votën e popullit.

Megjithatë ai në Edicionin Special u shpreh se pret fitore në zgjedhjet për balotazh të 14 nëntorit ku do të garojnë përballë Lëvizjes Vetëvendosje.

”LDK doli e para si parti politike, ndërsa ne jemi në balotazh, ky është verditki i qytetarëve në Gjilan”.

”Vullneti i qytetarëve u lexua në mbrëmje, dhe unë jam jashtëzakonisht i kënaqur me rikthimin e parë të LDK-së si parti në komuna”.

”Pres që të vazhdohet mandati, besimi, kontrata me qytetarët në Gjilan”.

”Pak a shumë është një gjendje e njëjtë. Unë kam pasur një rritje të lehtë bashkë me partinë në krahasim me Lëvizjen Vetëvendosje”.

”Më jep siguri që balotazhi, përkundër të jetë i vështirë do të arrihet të përballohet falë besimit qytetarë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat