Haziri: Autostrada e Gjilanit është projekti im i zemrës

Gjilani

Haziri: Autostrada e Gjilanit është projekti im i zemrës

Më: 8 nëntor 2021 Në ora: 20:02
Lutfi Haziri

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për Gjilanin, Lutfi Haziri, ka folur për autostradën që lidh këtë komunë me Prishtinën, duke e cilësuar atë si projekt të zemrës.

“Autostrada e Gjilanit është projekti im i zemrës. Sfidat që i kemi hasur në vizionin për t’u lidhur me kryeqytetin për vetëm 17 minuta, më kanë bërë të lidhem edhe më fort me këtë projekt.

Zhvillimi ekonomik, dinamizmi i jetës, e afrimi me Prishtinën, kanë qenë motive kyçe për ta shtyrë këtë projekt e për t’i bërë ballë vështirësive. Do të jem këtu, 24/7, për t’u kujdesur që në asnjë rrethanë kjo të mos ngecë në realizim. Sepse Gjilani është i pari”, ka thënë kryetari Haziri.

Kujtojmë se Haziri bashkë me kandidatin e Vetëvendosjes, Alban Hysenin, do të garojnë kundër njëri-tjetrit për këtë komunë, në balotazhin që do të mbahet më 14 nëntor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat