Haziri: Brenda 90 ditëve do të mbahet Kuvendi i jashtëzakonshëm zgjedhor në Gjilan

Gjilani

Haziri: Brenda 90 ditëve do të mbahet Kuvendi i jashtëzakonshëm zgjedhor në Gjilan

Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 16:52
Lutfi Haziri

Nën udhëheqjen e kryetarit të degës së LDK-së në Gjilan, njëherësh nënkryetar i parë në nivel qendror, Lutfi Haziri, janë mbajtur të shtunën takime me strukturat e partisë, përfshirë kryesinë, kryetarët e nëndegëve, grupin e këshilltarëve komunal, Forumin e Gruas dhe Forumin e Rinisë.

Haziri ka falënderuar strukturat e degës për angazhimin e jashtëzakonshëm, duke e bërë rikthimin e madh të LDK-së si parti e parë në Kuvendin Komunal.

Me këtë rast, Lutfi Haziri ka falënderuar të gjithë qytetarët për besimin e madh ndaj tij dhe LDK-së në zgjedhjet e 17 tetorit dhe ato të 14 nëntorit.

Ai ka thënë se LDK është më unike se kurrë, derisa paralajmëroi se brenda 90 ditëve do të mbahet Kuvendi i jashtëzakonshëm zgjedhor i degës, ku edhe pritet të dalin strukturat e reja të cilat do të jenë të gatshme për betejat e ardhshme zgjedhore.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat