Hyseni pret në takim zëvendës komandantin e Komandës Rajonale Lindje të KFOR-it

Gjilani

Hyseni pret në takim zëvendës komandantin e Komandës Rajonale Lindje të KFOR-it

Më: 25 mars 2022 Në ora: 11:27
Pamje nga takimi

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, së bashku me nënkryetaren Leonora Morina Bunjaku, kanë pritur në takim zëvendës komandantin e Komandës Rajonale Lindje, lejtnant Eddy Simpson dhe përfaqësues të KFOR-it.

Në këtë takim me karakter njoftues, përveç sigurisë dhe zhvillimeve të përgjithshme në komunën tonë, është diskutuar rreth planeve dhe të arriturave në arsim, shëndetësi, ekonomi dhe fusha të tjera.

“Në emër të qytetarëve, i falënderova për kontributin e vazhdueshëm të KFOR-it në sigurimin e paqes dhe stabilitetit në vendin tonë, i cili është një parakusht për prosperitet.

Ata shprehën gatishmërinë për bashkëpunim dhe komunikim të mëtutjeshëm”, ka thënë kryetari Alban Hyseni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat