Gypat e vjedhur në Spitalin e Gjilanit ishin të oksigjenit

Gjilani

Gypat e vjedhur në Spitalin e Gjilanit ishin të oksigjenit

Më: 26 prill 2022 Në ora: 10:29
Foto ilustrim

Një shtetas i Shqipërisë dhe dy kosovarë janë arrestuar dje për shkak se dyshohen se kanë vjedhur gypa të metalit dhe bakrit në Spitalin Rajonal të Gjilanit, më 28 mars.

Drejtori i spitalit, Arsim Emini, ka thënë se gypat ishin të oksigjenit për furnizim të spitalit.

“Gypat ishin natën kur janë vjedhur në oborrin e spitalit, ata janë vërejtur nga punëtorët e kompanisë që ishte duke i vendosur ata”.

“Më pas, është lajmëruar policia dhe dje qenkan arrestuar tre persona”,ka thënë Emini.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat