Ujërat e zeza vërshojnë Gjilanin

Gjilani

Ujërat e zeza vërshojnë Gjilanin

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 23:26
Foto ilustrim nga vendi i ngjarjes

Ndërsa të reshurat e ditëve të fundit në Kosovë kanë riaktualizuar problemin e ujërave të zeza në Gjilan. Banorë dhe biznese të këtij qyteti ankohen se kjo po u shkakton probleme në zhvillim të bizneseve, duke u detyruar që t’i mbyllin.

Ndërsa komuna nuk ka kthyer përgjigje rreth këtij problemi.

Rruga Avdulla Presheva ne Gjilan është një nga rrugët me te frekuentuara meqë lidhe qendrën me qarkoren e qytetit. Por banoret dhe bizneset e saj sa here qe ka reshje te shiut ballafaqohen me probleme nga ujërat e zeza. Madje thonë se nga humbjet qe po ju shkaktohen janë të detyruar ti mbyllin bizneset madje edhe ta lëshojnë vendin.

Banorët dhe bizneset ankohen që tash e sa kohë ky problem nuk merr zgjidhje +

Përkundër insistimeve tona për te marre një prononcim nga drejtoria e shërbimeve publike kjo ka qene e pamundur. Zyrtarë të komunës së Gjilanit nuk janë përgjigjur për këtë problem

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat