Policia shpërndan dhurata për fëmijët në Gjilan

Gjilani

Policia shpërndan dhurata për fëmijët në Gjilan

Më: 27 dhjetor 2022 Në ora: 16:59
Foto ilustrim

Policia e Kosovës, sot ka shpërndarë dhurata për fëmijë në komunën e Gjilanit.

Shpërndarja e dhuratave nga ana e zyrtarëve policer, sipas njoftimit, është bërë me qëllim që tu tregohet fëmijëve se Policia e Kosovës përpos që kujdeset për sigurinë e tyre dhe të gjithë qytetaret, tregon kujdes edhe për gëzimin dhe lumturinë e tyre.

“Drejtoria Rajonale e Policisë Gjilan, me datën 27.12.2022 në kuadër të projektit ,,Festojmë së bashku’’ ka vazhduar me shpërndarjen e disa dhuratave për fëmijë në qendrën për përkujdesen ditor ,,Pema’’ në qytetin e Gjilanit, fëmijët e komunitetit Rom si dhe fëmijëve të tjerë në disa lagje të qytetit të Gjilanit të cilët janë takuar nga ana e zyrtarëve policor.”, ka bërë të ditur PK.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat