LDK në Gjilan: Ndalja e investimeve nga VV-ja ka bërë që vitit 2022 të jetë i humbur

Gjilani

LDK në Gjilan: Ndalja e investimeve nga VV-ja ka bërë që vitit 2022 të jetë i humbur

Më: 20 janar 2023 Në ora: 23:57
Foto ilustrim

Dega e LDK-së në Gjilan në mbledhjen e mbajtur ka bërë të ditur se është diskutuar plani i punës për vitin 2023, në të cilin sipas tyre, përfshijnë gjetjet, rekomandimet e vendimet e dala nga vizita në terren dhe raportin final të zgjedhjeve të fundit lokale.

Në këtë mbledhje, kryetari i degës, Lutfi Haziri, ka bërë të ditur se do të fillojnë përgatitjet e hershme për zgjedhjet e rregullta brenda partisë, sipas udhëzimeve dhe rekomandimeve finale të kryesisë së LDK-së.

“Në këtë mbledhë është folur edhe për gjendjen e rënduar në vend, përjashtimi i qytetarit në të drejtën e shfrytëzimit të Trustit pensional, mos zhvillimi, ndalja e investimeve nga partia në pushtet ka bërë që viti 2022 të jetë vit i humbur për Gjilanin, duke e rënduar gjendjen sociale edhe ashtu të rënduar”, thuhet në njoftimin e LDK-së në Gjilan.

Më tej, në njoftim bëhet e ditur se LDK do të angazhohet për front opozitar, por  sipas tyre, do të punohet edhe për të ndërtuar opozitë përtej kuvendit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat