Largohet nga puna zyrtari korrektues në Qendrën e Paraburgimit në Gjilan

Gjilani

Largohet nga puna zyrtari korrektues në Qendrën e Paraburgimit në Gjilan

Më: 17 maj 2023 Në ora: 21:06
Vendimi për largim nga puna është marr nga Komisioni Disiplinor i SHKK-së.

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se ka larguar nga puna, K.R, Zyrtar Korrektues në Qendrën e Paraburgimit Gjilan.

Sipas njoftimit të SHKK i njëjti gjatë kryerjes së detyrës ka kryer veprën penale keqpërdorim të pozitës zyrtare duke kontrabanduar gjëra të palejueshme brenda qendrës.

Vendimi për largim nga puna është marr nga Komisioni Disiplinor i SHKK-së.

“Shërbimi Korrektues i Kosovës mbetet i përkushtuar në luftimin e këtyre dukurive negative dhe do të ndërmerr të gjitha veprimet ligjore ndaj secilit individ, i cili është i përfshirë në veprime të tilla korruptive, pavarësisht rolit dhe funksionit që ka”, thuhet në fund të njoftimit të SHKK.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat