LDK: Përfundoi me sukses procesi zgjedhor në nëndegët në Gjilan

Gjilani

LDK: Përfundoi me sukses procesi zgjedhor në nëndegët në Gjilan

Më: 27 qershor 2023 Në ora: 23:15
LDK në Gjilan

Lidhja Demokratike e Kosovës, Dega në Gjilan, ka vazhduar procesin e zgjedhjeve të brendshme.

Në njoftimin e LDK-së thuhet se sot ka përfunduar me sukses procesi zgjedhor i LDK-së Kmetoc, Vërbicë e Kmetocit, Shillovë e Muhaxherëve, Nasalë dhe Demiraj.

“Pati pjesëmarrje masive të të interesuarve, të rinjve e të rejave, për të zgjedhur e për t’u zgjedhur në organet e LDK-së, të gatshëm për të marrë përgjegjësi politike dhe për të përfaqësuar, jo vetëm interesat e partisë, por edhe interesat e qytetarëve të kësaj ane dhe komunës së Gjilanit”, thuhet në njoftim.

Kuvendet zgjodhën kryetarët, kryesitë dhe delegatët.

Sipas agjendës zgjedhjet e brendshme do të përfundojnë më 30 qershor 2023. Në proceset zgjedhore do të përfshihen 44 nëndegë, me një pjesëmarrje të afër 3000 delegatëve.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat