LDK e Gjilanit: Të gjitha qendrat janë hapur me kohë - Bota Sot
LDK e Gjilanit: Të gjitha qendrat janë hapur me kohë

Gjilani

E martë, 20 nëntor 2018

LDK e Gjilanit: Të gjitha qendrat janë hapur me kohë

Më: 19 nëntor 2017 Në ora: 08:31
Gjilani

Shtabi i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan, në konferencën e parë për media, ka prezantuar para publikut informatat e para për ecurinë e procesit zgjedhor.

Në emër të shtabit të degës së kësaj partie, Arbër Ismajli, ka konfirmuar se të gjitha qendrat e votimit janë hapur me kohë.

“Sipas komisionerëve dhe vëshguesve tanë në terren, deri tani nuk ka raportime për ndonjë parregullësi dhe procesi i mëngjesit është i bardhë. LDK apelon qytetarët e Gjilanit që të dalin në mënyrë masive e solemne dhe ta ushtojnë të drejtën e tyre me votë demokratike për të ardhmen e tyre”, ka thënë ai.

Kandidati për kryetar të kësaj komune nga kjo parti,  Lutfi Haziri do të votojë në orën 9.45, në shkollën fillore “Abaz Ajeti”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test