Ndërhyrja e shpejt e zjarrfikësve shpëton një familje në Gjilan - Bota Sot
Ndërhyrja e shpejt e zjarrfikësve shpëton një familje në Gjilan

Gjilani

E martë, 20 nëntor 2018

Ndërhyrja e shpejt e zjarrfikësve shpëton një familje në Gjilan

Më: 24 prill 2018 Në ora: 19:51
Ilustrim

Ndërhyrja e shpejt e zjarrfikësve ka bërë që një familje të shpejtojë nga më e keqja në Gjilan.

Zyrtari për informim dhe Koordinator për Performancë në Komunën e Gjilanit, Ibrahim Ademi ka bërë të ditur se zjarrfikësit kanë intervenuar shumë shpejt pas përhapjes së zjarrit.

“Janë do momente qe t’bajne me u ni krenar me institucionet tona. Intervenim saktësisht mbas 5 minutash thirrje nga ana e qytetarëve. Keta burra te Njesitit te Zjarrfikesve n’Gilan e evituen ma t’keqen, tuj e pshtue nji familje dhe me dame shume te vogla materiale. Ju due”, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test