Gjilani shpërndan mbi 150 pako ushqimore për familjet në nevojë - Bota Sot
Gjilani shpërndan mbi 150 pako ushqimore për familjet në nevojë

Gjilani

E martë, 13 nëntor 2018

Gjilani shpërndan mbi 150 pako ushqimore për familjet në nevojë

Më: 25 maj 2018 Në ora: 14:42
Gjilani shpërndan mbi 150 pako ushqimore për familjet në nevojë

Komuna e Gjilanit së bashku me organizatën “Islamic Relief Kosova” kanë shpërndarë sot mbi 150 pako ushqimore për familjet në nevojë.

Drejtori i Drejtorisë për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, Selami Xhemaili, ka falënderuar përfaqësuesit e organizatës për mbështetjen e vazhdueshme të qytetarëve të Gjilanit, që ka ndikuar në zbutjen e gjendjes së rëndë sociale.

Kurse Albulena Gashi, menaxhere e projekteve në Islamic Relief Kosova, me projektin “ti ndihmojmë qytetarët e Republikës së Kosovës” janë duke e implementuar këtë formë të mbështetjes në nivel vendi me qëllimin që në muajin e ramazanit të jenë pranë familjeve me gjendje të rëndë ekonomike dhe sociale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test