Dy vite e dhjetë muaj burg për tentim vrasje - Bota Sot
Dy vite e dhjetë muaj burg për tentim vrasje

Gjilani

E hënë, 19 nëntor 2018

Dy vite e dhjetë muaj burg për tentim vrasje

Më: 20 korrik 2018 Në ora: 15:13
Gjykata Themelore në Gjilan

Gjykata Themelore në Gjilan ka shpallë aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit B. A. në kohëzgjatje prej dy dy vjet e dhjetë muaj burgim.

I akuzuari B. A., me datë 11 prill në ora 20:30 minuta në fshatin Petrovc, komuna e Kamenicës me qëllim të privimit nga jeta e ka goditur njëherë me brisk në kraharor të dëmtuarin G. K., i cili është dashur të marr ndihmën mjekësore në Spitalin Regjional të Gjilanit dhe pastaj në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Me këto veprime ka kryer veprën penale vrasje në tentativë nga neni 178 lidhur me 28 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës (KPRK).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test