Mbi 300 bashkatdhetarë të Gjilanit i bashkohen “Ecjes së alpinistëve” - Bota Sot
Mbi 300 bashkatdhetarë të Gjilanit i bashkohen “Ecjes së alpinistëve”

Gjilani

E premte, 16 nëntor 2018

Mbi 300 bashkatdhetarë të Gjilanit i bashkohen “Ecjes së alpinistëve”

Më: 23 korrik 2018 Në ora: 14:43
Sipas kumtesës për media, nisja e alpinistëve është bërë nga qendra e qytetit, ka vazhduar për në Llovcë, për të përfunduar në pikën finale te Kalaja e Pogragjes.

Në kuadër të Muajit të Mërgatës, nën organizimin e Drejtorisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Gjilan dhe klubit alpin “Gjilani”, të dielen është mbajtur aktiviteti “Ecja e aplinistëve”.

Sipas kumtesës për media, nisja e alpinistëve është bërë nga qendra e qytetit, ka vazhduar për në Llovcë, për të përfunduar në pikën finale te Kalaja e Pogragjes.

Drejtoresha e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Shpresë Hajdari, është ndarë shumë e kënaqur me mbarëvajtjen e këtij aktiviteti, ndërkaq ka informuar se mëse 300 bashkatdhetarë i janë bashkangjitur “Ecjes së alpinistëve”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test