Shpërthejnë golfistet seksi - Bota Sot
Shpërthejnë golfistet seksi

Golf

Shpërthejnë golfistet seksi

Më: 21 nëntor 2019 Në ora: 12:38
Shpërthejnë golfistet seksi

Në vitin 2014 Ministra ruse e Sportit miratoi një plan për zhvillimin e golfit.

Synimi ishte arritja e 100 mijë sportistëve profesionistë brenda vitit 2020 me 30 për qind të tyre që duhet të ishin femra.

Kremlini miratoi një fond prej 9 milionë dollarësh për ngritjen e 150 strukturave që do të ofronin mësimin e golfit në territorin kombëtar dhe 21 qendrave për ta praktikuar, shkruan Panorama.

Objektivi është thuajse i arritur dhe golfistet më të bukura janë prova e nivelit gjithnjë në rritje e famës së golfit në Rusi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat