Koronavirus anulon turneun e famshëm - Bota Sot
Koronavirus anulon turneun e famshëm

Golf

Koronavirus anulon turneun e famshëm

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 13:40
Koronavirus anulon turneun e famshëm

Pandemia e krijuar nga Covid-19 ka ndalur një nga turnetë më të famshëm të golfit, atë të Ryder Cup, ku çdo vit përballen mes tyre golfistët amerikanë me ata europianë.

Edicioni i këtij viti ishte parashikuar të zhvillohej në Amerikë, në datat 25-27 shtator, në Wisconsin.

Për shkak të pamundësisë për organizimin normal të këtij turneu dhe lëvizjes së sportistëve nga Europa në Amerikë u morr vendimi për ta shtyrë edicionin 2020 pas një vit.

“Na vjen keq të marrim këtë vendim, por në kushtet aktuale organizimi është një rrezik për jetët e njerëzve”, thanë organizatorët e Ryder Cup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat