Babë e bir paraqiten në garën e Çekisë  - Bota Sot
Babë e bir paraqiten në garën e Çekisë 

Golf

Babë e bir paraqiten në garën e Çekisë 

Më: 9 gusht 2020 Në ora: 14:09
Babë e bir

Federata e Minigolfit e Kosovës ka shënuar aktivitetin e parë zyrtar për vitin 2020 duke u paraqitur zyrtarisht në garën e Lytomisl Open 2020 në Republikën e Çekisë me dyshen e lojtarëve unik Leo Keka dhe Agim Keka të cilët njëherazi janë Babë e bir. 

Lojtarët tanë kanë pasur paraqitje të mirë, sidomos duke pasur parasysh rrethanat e pandemisë. 

Federata e Minigolfit synon t'i arrij së paku 15 aktivitete edhe për vitin 2020 duke filluar së shpejti me garat kombëtare por edhe duke marrë pjesë në garat e ardhshme në Çeki, si dhe në Republikën e Shqipërisë!  

Image

Federata e Minigolfit të Kosovës falënderon Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe të Sportit të Kosovës për përkrahje!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat