MKRS-ja licencoi edhe dy federata - Bota Sot
MKRS-ja licencoi edhe dy federata

Golf

E enjte, 15 nëntor 2018

MKRS-ja licencoi edhe dy federata

Më: 21 qershor 2016 Në ora: 15:13
Ministri Shala me Lavdim Zylfiu

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporti, në një ceremoni të organizuar sot në kabinetin e ministrit Kujtim Shala, dha licencat për Federatën Bjeshkatare Alpiniste të Kosovës dhe Federatën e Minigolfit të Kosovës. Ministri Kujtim Shala i përgëzoi drejtuesit e këtyre dy federatave për punën dhe përmbushjen e kritereve për licencim, dhe u shpreh se ky akt është i rëndësishëm, sepse i rregullon marrëdhëniet ndërmjet MKRS-së dhe federatave, dhe në të njëjtën kohë hap rrugën për procesin tjetër të bashkëpunimit ndërmjet MKRS-së dhe federatave. Drejtuesit e federatave të licencuara e falënderuan ministrin Shala për bashkëpunimin dhe mbështetjen e vazhdueshme, dhe u zotuan se ky bashkëpunim do të vrazhdojë edhe në të ardhmen, në funksion të zhvillimit dhe të avancimit të këtyre dy federatave.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test