Pata sulmon lojtarin e golfit gjatë garës, përfundon në spital - Bota Sot
Pata sulmon lojtarin e golfit gjatë garës, përfundon në spital

Golf

E hënë, 19 nëntor 2018

Pata sulmon lojtarin e golfit gjatë garës, përfundon në spital

Më: 24 prill 2018 Në ora: 17:43
Pata sulmon lojtarin e golfit gjatë garës, përfundon në spital

E pabesueshme ajo që ka ndodhur në një fushë golfi në “Blissfield Community School” në shtetin e Michiganit, në Amerikë. Një student që ishte duke luajtur golf, është sulmuar nga një patë gjatë kohës që ishte duke lëvizur në fushat e golfit. Sportisti i ri edhe pak minuta më parë ishte përpjekur t’i shpëtonte një “sulmi” të tillë, kur një patë nuk e lejonte që të gjuante topin e lojës.

Por, krejt papritur, nga pas shpine ka mbërritur një tjetër patë, edhe më e madhe, e cila e ka goditur disa herë sportistin, duke e rrëzuar në tokë dhe e çukitur fort më sqep në kokë. Sportisti ka marrë plagë të ndryshme, që është trembur pa masë nga incidenti, ndërkohë që pata, pasi ka rrëzuar sportin, është larguar e “kënaqur” që mbrojti shoqen e saj, raporton telesport.al.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test