Në Komunën e Gostivarit s’ka raste të reja me Covid-19, Vrapçishti me një rast të ri

Gostivari

Në Komunën e Gostivarit s’ka raste të reja me Covid-19, Vrapçishti me një rast të ri

Më: 15 prill 2020 Në ora: 12:56
Foto ilustrim

Në Komunën e Gostivarit nuk ka raste të reja të të infektuarve me coronavirus. Numri i të infektuarve deri sot mbetet 5. Rast i ri është regjistruar në Komunën e Vrapçishtit, ndërsa kjo komunë momentalisht ka 3 të infektuar.

Instituti për Shëndet Publik bën të ditur se i infektuari është nga fshati Negotinë ndërsa momentalisht nuk ka informacione për gjendjen e tij shëndetësore dhe çfarë simptoma ka pasur.

Sipas të dhënave, në Gostivar deri tani janë testuar 153 persona prej të cilëve nëntë kanë rezultuar pozitiv. Në mesin e tyre janë 3 punonjës shëndetësorë dhe një person, tre persona nga Vrapçishti dhe një person nga Strumica i cili ka qenë në karantinë shtetërore në Mavrovë.

Rasti i fundit në Komunën e Gostivarit u regjistruar dje. Bëhet fjalë për një person nga fshat Çajlë që ndodhet në izolim shtëpiak.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat