Gostivar, të premten kryhet spërkatja kundër mushkonjave

Gostivari

Gostivar, të premten kryhet spërkatja kundër mushkonjave

Më: 17 qershor 2020 Në ora: 18:24
Gostivar

Faza e parë e dezinsektimin sezonal në Komunën e Gostivarit do të kryehet të premten më 19 qershor. Spërkatja do të kryhet nga mesnata dhe do të zgjasë deri në orët e hershme të mëngjesit.

Në rast të motit të ligë, sipas njoftimit, dezinesktimi do të anulohet ditën e ardhshme apo atë ditë kur do të përmbushen kushtet.

Komuna ju bën apel bletarëve që t’i ndërmarrin masat e nevojshme për mbrojtje të bletëve dhe të sigurojnë mjaftueshëm ujë për t’i mbajtur bletët mbyllur për 5-6 orë përderisa zgjat dezinfesktimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat