Kërkohet paraburgim nga prokuroria e Gostivarit për Zoran Mileskin

Gostivari

Kërkohet paraburgim nga prokuroria e Gostivarit për Zoran Mileskin

Më: 7 shtator 2021 Në ora: 19:43
Zoran Mileski Kiçec

Kërkohet paraburgim për Zoran Mileski Kiçec për aksidentin që ndodhi në afërsi të vendit Strazhë.

Prokuroria Themelore Publike në Gostivar lëshoi ​​një Urdhër për kryerjen e një procedure hetimore kundër një personi të dyshuar për krim – Vepra të rënda kundër sigurisë së njerëzve dhe pronës në komunikacion sipas nenit 300 paragrafi 2 në lidhje me nenin 297 paragrafi 1 të Kodit Penal.

Për shkak të rrezikut të arratisjes, mundësisë së ndikimit te dëshmitarët/palët e dëmtuara dhe mundësinë e përsëritjes së krimit, prokurori publik i paraqiti propozim gjyqtarit të procedurës paraprake nga Gjykata Themelore në Gostivar për caktimin e masës së paraburgimit për të dyshuarin.

“Më 4 shtator, në magjistralen Kërçovë-Gostivar, i dyshuari si pjesëmarrës në trafikun në rrugët publike nuk ka respektuar rregulloret dhe ka rrezikuar trafikun publik. Duke lëvizur me një automjet pasagjerësh “Mercedes” me targa të Kërçovës, në vendin kritikë ai nuk e rregulloi shpejtësinë sipas kushteve dhe rregullores të rrugës dhe në një vijë gjatësore të shënuar qartë filloi të tejkaloj automjetin para tij – vetura “BMW” me targa të Tetovës.

Në të njëjtën kohë, një makinë “Sang Jong” me targa të Gostivarit po lëvizte në drejtim të kundërt për Kërçovë, ku i dyshuari i bllokoi rrugën, dhe goditi pjesën e përparme të djathtë të “Mercedes” direkt në pjesën e përparme të djathtë të veturës “Sang Jong”. Automjeti goditi me pjesën e majtë anësore, nga ana tjetër, goditi edhe veturën “BMW” që ishte parakaluar.

Një udhëtarë në makinën “Sang Yong” humbi jetën në aksident, katër persona u plagosën rëndë dhe tre, përfshirë të dyshuarin, u lënduar”, thuhet në deklaratën e Prokuorisë.

Zoran Mileski Kiçec ka pasur një pezullim të miratuar të vuajtjes së dënimit me burg brenda 30 ditëve, një periudhë që nuk do të llogaritet në dënimin e vuajtur, njoftoi dje Administrata për Ekzekutimin e Sanksioneve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat