Arrihet marrëveshja BDI-LSDM në Gostivar

Gostivari

Arrihet marrëveshja BDI-LSDM në Gostivar

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 21:31
Foto nga vendi i ngjarjes

Sonte Bashkimi Demokratik për Integrim – BDI dhe Lidhja Social Domokrate e Maqedonisë – LSDM në Gostivar, kanë arritur marrëveshje për bashkëpunim në rrethin e dytë në Gostivar.

Me këtë marrëveshje, LSDM do të mbështet Nevzat Bejtën për Kryetar komune.

LSDM në zgjedhjet lokale për Këshillin Komunal fitoi 2.958 vota.

Nevzat Bejta në rrethin e parë arriti të merr 13.190 vota.

Mësohet që marrëveshja BDI-LSDM do të zyrtarizohet nesër nga eksponentë të lartë partiak të dy partive politike.

Të njejtat burime shprehin kënaqësi pasi marrëveshja është për të përkrah programin e BDI në të mirë të qytetarëve të Gostivarit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat