87 persona do të votojnë sot në komunën e Gostivarit - Bota Sot
87 persona do të votojnë sot në komunën e Gostivarit

Gostivari

E mërkurë, 14 nëntor 2018

87 persona do të votojnë sot në komunën e Gostivarit

Më: 14 tetor 2017 Në ora: 12:56
Foto ilustrim

Të drejtën e votës në komunën e Gostivarit sot do ta realizojnë 86 persona të sëmurë dhe të pafuqishëm dhe një person, i cili po vuan masën e paraburgimit shtëpiak, informojnë nga KKZ Gostivar.

Këtyre personave u janë pranuar kërkesat dhe atyre këshillat zgjedhore do t’u mundësojnë të votojnë për zgjedhjet lokale.

Në listën zgjedhore për komunën e Gostivarit ka gjithsej 79.569 persona të cilët të dielën do të votojnë në 121 vendvotime.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test