Arben Taravari në koalicion me turqit në Gostivar - Bota Sot
Arben Taravari në koalicion me turqit në Gostivar

Gostivari

E enjte, 18 tetor 2018

Arben Taravari në koalicion me turqit në Gostivar

Më: 24 tetor 2017 Në ora: 12:58
Arben Taravari

Kandidati për kryetar të Komunës së Gostivarit nga Aleanca për Shqiptarët, Arben Taravari do të mbajë konferencë për media, në të cilën do të shpaloset koalicioni i ri për zgjedhjet lokale në Gostivar, në mes Aleancës për Shqiptarët, Partisë për Unitet Kombëtar të Turqve në Maqedoni (TMBH) të udhëhequr nga Erdogan Saraç dhe fraksionit të Partisë Demokratike të Turqve të udhëhequr nga ish ministri Furkan Çako.

Detajet nga marrëveshja koalicionuese priten të shpalosen në konferencën për shtyp e cila do të mbahet në ora 18:00.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test