Taravari i pari në komunën e Gostivarit, nga sot fillon detyrën - Bota Sot
Taravari i pari në komunën e Gostivarit, nga sot fillon detyrën

Gostivari

Taravari i pari në komunën e Gostivarit, nga sot fillon detyrën

Më: 2 nëntor 2017 Në ora: 12:28
Arben Taravari

Sot edhe zyrtarisht i pari i Gostivarit është Arben Taravari. I njëjti sot me udhëheqësinë e komunës së Gostivarit ka filluar detyrën si kryetar i kësaj komune në katër vitet e ardhshme.

Taravari zotohet se premtimet e dhëna gjatë fushatës zgjedhore do të jenë realitet në katër vitet e ardhshme dhe nuk do të bëjë ndarje partiake apo etnike dhe se do të punojë në mënyrë të barabartë për të gjithë qytetarët.

Ndryshe Taravari në raundin e dytë zgjedhor e mundi kundërkandidatin e tij Nevzat Bejtën me afro 1000 vota dallim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test