Devijon automjeti në autostradën Gostivar-Tetovë - Bota Sot
Devijon automjeti në autostradën Gostivar-Tetovë

Gostivari

E premte, 19 tetor 2018

Devijon automjeti në autostradën Gostivar-Tetovë

Më: 1 dhjetor 2017 Në ora: 17:13
ilustrim

Në ?dresë të Gostivari Sot arriti fotografia nga vendi i ngjarjes ku shihet i devijua nga rruga një automjet që lëvizte në aksin rrugorë Gostivar – Tetovë në afërsi të kalimit për në fshatin Zherovjan.

Dëshmitarët i thanë Gostivari Sot që aksidenti ka ardhur për shkak të shpejtësisë së madhe të automjetit si dhe kushteve të vështira atmosferike. Bëhet fjalë për automjetin e markës BMW – X3 me targa të Gostivarit.

“Lëndime të rënda ka marrë shoferi për të cilin nuk kemi të dhëna se nga është dhe kush është”, i shkruan Gostivari Sot, kalimtarët e rastit.

Mësohet që pas aksidentit, drejtuesi i makinës është dërguar në Spital, ndërkohë që policia po kryen ekspertizën në terren. Në vijim, Gostivari Sot do të siguron dhe publikon informatat zyrtare rreth rastit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test