Dështoi votimi i buxhetit të komunës së Gostivarit - Bota Sot
Dështoi votimi i buxhetit të komunës së Gostivarit

Gostivari

E premte, 16 nëntor 2018

Dështoi votimi i buxhetit të komunës së Gostivarit

Më: 5 mars 2018 Në ora: 20:26
Ilustrim

Pas shtatë orë debatesh dhe përplasjesh të argumenteve, anëtarët e Këshillit komunal të Gostivarit nuk e votuan Propozim-buxhetin për vitin 2018.

Kryekëshillëtari Naser Musliu nuk arriti që pikën e parë të rendit të ditës ta hedh në votim, për shkak të kundërshtimeve të shumta të qëndrimeve, prandaj edhe e tërhoqi propozimin.

Kryekomunari Arben Taravari kërkoi që të votohet propozimi, pa marrë parasysh rezultatet, mirëpo koalicioni BDI-LSDM kërkoi ndryshime dhe plotësime të buxhetit, që është i projektuar të jetë 16,8 milionë euro.

Përndryshe, buxheti komunal është bërë mollë sherri ndërmjet koalicionit BDI-LSDM, në njërën anë, dhe administratës komunale të udhëhequr nga Aleanca për Shqiptarët, në anën tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test