Votohet buxheti i Komunës së Gostivarit - Bota Sot
Votohet buxheti i Komunës së Gostivarit

Gostivari

E premte, 19 tetor 2018

Votohet buxheti i Komunës së Gostivarit

Më: 20 mars 2018 Në ora: 12:57
Komuna e Gostivarit

Këshilli i Komunës së Gostivarit ka miratuar buxhetin për vitin 2018 në vazhdimin e seancës së sotme.

Buxheti i komunës u mbështet nga shumica e anëtarëve të Këshillit me 16 vota “për”, ku u pranuan ndryshimet dhe shkurtimet e financave për Gostivarin.

Kryetari i Gostivarit Arben Taravari, tha se këto shkurtime që ka kërkuar Komisioni për Financim do të shkaktojnë probleme në funksionimin e kopshteve të fëmijëve dhe ndërmarrjeve komunale.

Komuna e Gostivarit për këtë vit do të ketë në dispozicion rreth 17 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test