Këshilli i Komunës së Gostivarit nuk pranojë planin për punësim - Bota Sot
Këshilli i Komunës së Gostivarit nuk pranojë planin për punësim

Gostivari

E martë, 23 tetor 2018

Këshilli i Komunës së Gostivarit nuk pranojë planin për punësim

Më: 23 prill 2018 Në ora: 21:33
Këshilli i Komunës së Gostivarit

Shumica në Këshillin e Komunës së Gostivarit nuk e ka pranuar planin për vetëçeverisje lokal për punësim për vitin 2019, e cila ishte në seancën e rendit të ditës. Gjatë diskutimeve edhe njëherë erdhi deri tek përplasjet politike dhe akuzave të ndërsjell për pengimin e konstituimin e vetë Këshillit.

Shumica e cila udhëhiqet nga BDI, nëpërmjet koordinatorit të tyre, refuzimi e planit e ka shpjeguar se kundërshtojnë politikëne e udhëheqësve të tanishëm, që udhëheqin ndajë anëtarëve dhe simpatizantëve të BDI-së.

Refuzimin e planit nga qeveria lokale, e cila udhëhiqet nga Alenca për Shqiptarët, i vlerësojnë si pengesa të kualicionit të BDI-së.

Me planin për punësim në komunë, për të ardhmen ja në paraparë 34 punësime të reja, ku 13 prej tyre do të relizohen në Njësinë profesionale të zjarrëfikësve. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test