Sugareski: Rikonstruimi i rrugës Gostivar-Kërçovë do të përfundojë në fund të gushtit - Bota Sot
Sugareski: Rikonstruimi i rrugës Gostivar-Kërçovë do të përfundojë në fund të gushtit

Gostivari

E martë, 23 tetor 2018

Sugareski: Rikonstruimi i rrugës Gostivar-Kërçovë do të përfundojë në fund të gushtit

Më: 31 maj 2018 Në ora: 17:59
Rruga Gostivar-Kërçovë

Rikonstruimi i rrugës Gostivar-Kërçovë duhet të përfundojë deri në fund të muajit gusht, ndërsa rruga për në Tetovë 20 ditët e ardhshme.

Këtë e theksoi sot ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Goran Sugareski.

Duke u përgjigjur në pyetjet e deputetëve në Kuvend, Sugareski tha se është e rëndësishme që projektet të jenë cilësore, dhe jo siç tha, vetëm të hidhet asfalti.

Sipas tij, rruga Gostivar-Tetovë është projekt i madh i cili duhet të realizohet në disa faza, ndërsa do të kushtojë 100 milionë euro. Ai tha se mjetet do të sigurohen nga IPA dhe Banka Evropiane për Zhvillim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test