Plagoset një person nga Gostivari - Bota Sot
Plagoset një person nga Gostivari

Gostivari

Plagoset një person nga Gostivari

Më: 20 gusht 2018 Në ora: 21:11
Ilustrim

Prokuroria Publike Themelore Gostivar po heton sulmuesin që plagosui një person sot në shtëpinë e tij në fshatin Banjica e Poshtme, Gostivar.

Nga Prokurorit Publike njoftojnë se prokurori publik ka kryer hetim në vendin e ngjarjes, ku ishte i plagosur personi dhe dha urdhër për të mbledhur dëshmitë e ngjarjes, për skicimin dhe fotografimin e vendit dhe dha urdhër për kërkimin e të dyshuarit.

Sipas informacioneve të para i dyshuari i cili është në lidhje farefisnore me të lënduarin, ka gjajtur me armë zjarri dhe e ka plagosur në stomak. Me veturën e ndihmës së shpejtë i plagosuri është dërguar në Qednrën për Urgjencë në Shkup, ku i është bërë evenimente kirurgjik.

Policia ka marr të gjitha masat për zbardhjen e rastit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...