Prokuroria Publike: Tre persona në paraburgim për sulm seksual ndaj një fëmije në Gostivar - Bota Sot
Prokuroria Publike: Tre persona në paraburgim për sulm seksual ndaj një fëmije në Gostivar

Gostivari

Prokuroria Publike: Tre persona në paraburgim për sulm seksual ndaj një fëmije në Gostivar

Më: 28 tetor 2018 Në ora: 12:37
Prokuroria Publike e Gostivarit

Prokuroria Publike e Gostivarit ngriti procedurë penale kundër tre personave për të cilët ekzistojnë dyshime se në më shumë raste kanë kryer vepër penale “Sulm seksual ndaj fëmijës i cili nuk ka mbushur 14 vite, kumtoi dje Prokuroria Publike.

Në arsyetimin thuhet se përveç të dyshuarve, në veprën penale kanë marrë pjesë edhe persona tjerë për të cilët për momentin po ndërmerren veprime për gjetjen dhe identifikimin.

Nga Prokuroria thonë se fëmija 13-vjeçar në më shumë raste është abuzuar nga ana e personave madhorë.

Fëmija me urdhër nga Prokuroria gjendet në Qendrën për Punë Sociale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...