Mexhit Devaja: Trupin tim kërkojeni në lumin Danub... - Bota Sot
Mexhit Devaja: Trupin tim kërkojeni në lumin Danub...

Hendboll

Mexhit Devaja: Trupin tim kërkojeni në lumin Danub...

Nga: Kemajl Goca Më: 21 dhjetor 2018 Në ora: 14:33
Mexhit Devaja: Trupin tim kërkojeni në lumin Danub...

Mexhit Devaja gjithmonë do të mbahet mend si kryetari i parë nga sportet kolektive, që e ndërkombëtarizoj hendbollin! Në vitin 2004 pikërisht me 18 dhjetor në Budapest FHK u pranua me kushtëzime në EHF, kur meritori ka qenë Devaja.

Image

“Devaja aq shumë e donte popullin e tij dhe lojën e hendbollit”, kujton djali i tij, Albini, duke shtuar: Sa që kishte deklaruar, ‘Unë jam shërbëtor i popullit dhe shtetit tim, po që se nuk pranohet hendbolli i Kosovës në instancat ndërkombëtare në Budapest të Hungarisë, trupin tim kërkojeni në lumin Danub”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...