Urrejtësi i gjuhës shqipe, ja sa peshon e sa vjeçar është dhe nga vjen - Bota Sot
Urrejtësi i gjuhës shqipe, ja sa peshon e sa vjeçar është dhe nga vjen

Hendboll

Urrejtësi i gjuhës shqipe, ja sa peshon e sa vjeçar është dhe nga vjen

Nga: Kemajl Goca Më: 27 dhjetor 2018 Në ora: 13:05
Stojance Stoilov

Stojance Stoilov pa fije marre, e hoqi maskën dhe doli hapur se nuk e duron gjuhën shqipe. Një hendbollist që luan për përfaqësuesen e Maqedoni dhe për Vardarin e Shkupit, aq më keq është edhe kapiten, është shembulli më i keq i kohës së sotme!

Ai në Shkup ka braktisur në mënyrë demonstrative ceremoninë pasi fituesi i çmimit për Sport shkollor nga Tetova ka folur në gjuhën shqipe.

Stoilov ka thënë: “Ndihet i turpëruar dhe poshtëruar kur ka dëgjuar se po flitet shqip”. Në fakt kush është urrejtës i gjuhës shqipe? Ai ka lind me 30 prill të vitit 1987 (31 vjeç) në Shkup. Është i gjatë 191 centimetra dhe peshon 110 kg, luan në pozitën e pivotit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...