Ky është momenti kur foli shqip, sllavomaqesonasi çmendet e iku jashtë! - Bota Sot
Ky është momenti kur foli shqip, sllavomaqesonasi çmendet e iku jashtë!

Hendboll

Ky është momenti kur foli shqip, sllavomaqesonasi çmendet e iku jashtë!

Nga: Kemajl Goca Më: 27 dhjetor 2018 Në ora: 14:39
Stojance Stoilov

Media maqedone “sport.mk” ka publikuar edhe videon ku shihet zyrtari shqiptar nga Tetova duke folur shqip, ndërsa kapiteni i përfaqësueses së hendbollit të Maqedonisë dhe i skuadrës së Vardarit nga Shkupi, Stojance Stoilov, u çmend nga inati, nuk mundi ta duroj dhe iku jashtë, duke thënë turp.

Përfaqësuesi i Maqedonisë u revoltua me vendimin e organizatorit të ngjarjes, ku për herë të parë ka pasur karakter dygjuhësh shqip-maqedonisht. Ky skandal i këtij sllavomaqedonasit ndodhi të mërkurën mbrëma,  dhe Stoilov ka braktisur në mënyrë demonstrative ceremoninë pasi fituesi i çmimit për Sport shkollor nga Tetova ka folur në gjuhën shqipe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...