Legjenda e sportit të Kosovës shtrihet në spital! - Bota Sot
Legjenda e sportit të Kosovës shtrihet në spital!

Hendboll

Legjenda e sportit të Kosovës shtrihet në spital!

Nga: Kemajl Goca Më: 6 janar 2019 Në ora: 15:58
Legjenda e sportit të Kosovës shtrihet në spital!

Pak kush që nuk e njeh legjendën e hendbollit, Skënder Sahiti, ish portierin e mirënjohur, i cili i takon gjeneratës së artë të Borcit të atëhershëm të Ferizajt (që garonin në ligën e parë të ish Jugosllavisë), sot me emrin Kastrioti.

Sahiti është shtrirë në spital dhe ish kryetari i klubit Ahmet Hysenaj – Petrova dhe trajneri i mirënjohur Beqir Buçinca, e vizituan në spital.

Image

“Ish hendbollistin e gjeneratës së artë të ish KH Borci, Skënder Sahitin – ‘Kralin’ e vizituam ne spitalin e Ferizajt me Beqir Buçincën dhe i dëshiruam shërim sa më të shpejtë. Kena ka nevojë për përkrahje dhe ndihmë për shërim! Duhet të punojmë në këtë drejtim të gjithë, Keno Saiti e meriton”, shkruan Petrova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...