I pafytyri që lufton shqiptarët, sërish tregon fytyrën e tij: Turp na qoftë! - Bota Sot
I pafytyri që lufton shqiptarët, sërish tregon fytyrën e tij: Turp na qoftë!

Hendboll

I pafytyri që lufton shqiptarët, sërish tregon fytyrën e tij: Turp na qoftë!

Nga: Kemajl Goca Më: 12 janar 2019 Në ora: 10:42
Stojance Stoilov

Sportist me shpirt urrejtësi, i përzier fortë në politikë dhe ka urrejtje të madhe ndaj shqiptarëve. Para pak ditëve i ka penguar fortë gjuha shqipe me rastin e shpalljes së sportistëve më të mirë për vitin 2018, saqë nuk ka pasur as forcë që të bëjë më shumë përveç që të braktisë ceremoninë i frustruar.

Ky është sllavomaqedonasi Stojance Stoilov, hendbollist i përfaqësuese së Maqedonisë dhe kapiten i Vardarit të Shkupit, qe tani ka fut hundë edhe aty ku nuk i takon, pra ka reaguar pas ndodhive ne parlament, ku u votua për ndryshimet kushtetuese. “Turp na qoftë. Për mua gjithmonë do të jetë Maqedoni", ka shkruar mes tjerash në facebookun e tij Stoilov.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...